Mona Lisa w niecałą sekundę? - ROJO - 15 stycznia 2011

Mona Lisa w niecałą sekundę?

Leonardo da Vinci malował Mona Lisę przez długie 2 lata. Zaraz zobaczycie jak dokonano tego w niecałą sekundę! Genialny filmik + pokręcona galeria czekają na Was.

Coś w naszych klimatach :)

Leo, sławny malarz włoskiego renesansu, malował Mona Lisę (fr.: La Joconde) w latach 1503-1505. Użył w tym celu zestawu farb olejnych oraz drewnianej deski topoli  w ramach płótna. Dzieło o wymiarach 77 cm x 53 cm, znajduje się w paryskim Luwrze i jest własnością rządu Francji. Tyle w ramach krótkiej lekcji historii sztuki. Jak zaraz zobaczycie, twórcy „Nowej Mona Lisy” – nie pierdzielili się...

[Nie zniechęcajcie się po pierwszej akcji. Wytrwajcie do końca, a opad kopary macie murowany]

Mocne prawda? Szczególnie ta powtórka w zwolnionym tempie, nie? Leo używał małych pędzelków, ekipa z „Pogromców Mitów” użyła zawrotnej ilości 1100 dział paintballowych. Każda lufa została naładowana kulką w odpowiednim kolorze. Wszystko odpalone w tym samym czasie. Vinci działał dwa lata, Adam i Jamie - 80 milisekundy. Dzieła „prawie” identyczne:) Wszystko na pokazie NVIDIA VISION SHOW z 2008 roku w ramach CPU vs GPU.

Mona też chce słitaśną fotę na Fejsa!

Sam się kiedyś zastanawiałem czy nie wystąpić w „Mam Talent” i nie namalować czegoś swoim markerkiem. Jednak, jak pokazał powyższy filmik, naraziłbym się tylko na śmieszność. Nie ta liga. Chociaż może Minigun dałby radę coś wymłodzić :) Na koniec, specjalnie dla Was - zestaw najciekawszych przeróbek. Serdecznie pozdrawiam i miłego weekendu Wam życzę.    

Gadżety na farbę:

#1 Minigun!

ROJO
15 stycznia 2011 - 13:36