Płyta za 500 zł? - Newsy(34). - Bartek Pacuła - 6 maja 2014

Płyta za 500 zł? - Newsy(34).

Kolejne wiadomości ze świata muzyki! Kolejne zapowiedzi płytowe, bicie gitarowego rekordu Guinnessa, wieści koncertowe, a także płyta za… 500 zł.

02.05.2014 – 06.05.2014

Na świecie:

Australijska legenda, AC/DC, weszła do studia! Tak możemy wnioskować po zdjęciu, które zostało dodane na facebookową stronę ACDCfans.net. Nad albumem pracuje producent Brendan O’Brien, który pracował już z zespołem przy okazji Black Ice.

Szwedzi z Sabaton udostępnili kolejny kawałek z ich najnowszej płyty Heroes, która ma się ukazać w połowie maja. Utwór nosi tytuł Resist and Bite i można go sobie odsłuchać za pośrednictwem YouTube’a. Moim zdaniem piosenka jest naprawdę fajna, ale z każdym kolejnym newsem dotyczącym tej płyty nie mogę oprzeć się wrażeniu, że znakomitego Carolusa nie pobije.

Już jutro do sklepów trafi czwarty studyjny krążek grupy grającej coś, co nazywa się southtern rock, czyli Black Stone Cherry. Ich płyta ma nosić tytuł Magic Mountain. Ja, początkowo nie wierząc w sensowność tego zespołu, zapoznałem się z nimi dzięki płytce dołączonej do Classic Rock Magazine. I, muszę to przyznać, teraz się z tym albumem chętnie zapoznam.

Ostatnio informowałem o tym, że muzycy Judas Priest „odtajnili” okładkę, tytuł oraz jeden kawałek ze swojej nadchodzącej płyty. W tym tygodniu otrzymaliśmy kolejną informację – spis utworów, wraz z ich dokładną liczbą i nazwami. Redeemer of Souls ma posiadać 13 kawałków „normalnych” oraz pięć dodatkowych (czyli bonusowych. Jak będzie to dokładnie wyglądało – tego na razie nie wie nikt).

W Polsce:

We Wrocławiu pobity został gitarowy rekord Guinnessa! Na pięknym rynku tego miasta 7344 gitarzystów zagrało świetny kawałek Hendrixa Hey Joe.

Wydawnictwo In Rock zapowiedziało premierę biografii poświęconej byłemu liderowi Genesis oraz znakomitemu artyście – Peterowi Garbielowi! Ma się ona ukazać na dniach w całym kraju. Ja na tę publikację czekam z wielką niecierpliwością – nie dość, że uwielbiam Gabriela, to jeszcze książki wydawane przez In Rock stoją ostatnio na naprawdę dobrym poziomie.

W ostatnim tygodniu poznaliśmy również szczegóły trasy koncertowej naszego najlepszego muzycznego towaru eksportowego od lat – czyli Behemotha. Rodzime „Bestie” wystąpią u nas w ośmiu miastach (dziewięć razy – dwa razy w Krakowie). Ponadto poznaliśmy suport grupy: Tribulation, Merkabah oraz Mord’A’Stigmata. Bilety na koncerty z trasy Polish Satanist Tour są śmiesznie tanie, także warto się tym tematem zainteresować.  

U mnie:

Podpis :)

Chciałbym tutaj teraz pokazać coś, co nie jest co prawda moje, ale jest rzeczą absolutnie genialną. Mój tata, wielki fan i wielbiciel niemieckiego Kraftwerku zakupił ostatnio solową płytę Karla Bartosa – byłego członka tego zespołu. Sama ta informacja nie byłaby jakaś szczególna gdyby nie fakt, że płyta ta była „wyposażona” w autograf jej twórcy. Ja jestem o tę płytę bardzo zazdrosny – prezentuje się świetnie, podpis jest duży i dobrze widoczny, a płyta czaderska. Czy można chcieć czegoś więcej? Może obniżki cen, ale w sumie 500 zł za taką płytę, dla kolekcjonera oczywiście, nie jest ceną szczególnie wygórowaną. 

Bartek Pacuła
6 maja 2014 - 12:32