Płyta za 500 zł? - Newsy(34). - Bartek Pacuła - 6 maja 2014

Płyta za 500 zł? - Newsy(34).

Kolejne wiadomości ze świata muzyki! Kolejne zapowiedzi płytowe, bicie gitarowego rekordu Guinnessa, wieści koncertowe, a także płyta za… 500 zł.

02.05.2014 – 06.05.2014

Na świecie:

Australijska legenda, AC/DC, weszła do studia! Tak możemy wnioskować po zdjęciu, które zostało dodane na facebookową stronę ACDCfans.net. Nad albumem pracuje producent Brendan O’Brien, który pracował już z zespołem przy okazji Black Ice.

Szwedzi z Sabaton udostępnili kolejny kawałek z ich najnowszej płyty Heroes, która ma się ukazać w połowie maja. Utwór nosi tytuł Resist and Bite i można go sobie odsłuchać za pośrednictwem YouTube’a. Moim zdaniem piosenka jest naprawdę fajna, ale z każdym kolejnym newsem dotyczącym tej płyty nie mogę oprzeć się wrażeniu, że znakomitego Carolusa nie pobije.

Już jutro do sklepów trafi czwarty studyjny krążek grupy grającej coś, co nazywa się southtern rock, czyli Black Stone Cherry. Ich płyta ma nosić tytuł Magic Mountain. Ja, początkowo nie wierząc w sensowność tego zespołu, zapoznałem się z nimi dzięki płytce dołączonej do Classic Rock Magazine. I, muszę to przyznać, teraz się z tym albumem chętnie zapoznam.

Ostatnio informowałem o tym, że muzycy Judas Priest „odtajnili” okładkę, tytuł oraz jeden kawałek ze swojej nadchodzącej płyty. W tym tygodniu otrzymaliśmy kolejną informację – spis utworów, wraz z ich dokładną liczbą i nazwami. Redeemer of Souls ma posiadać 13 kawałków „normalnych” oraz pięć dodatkowych (czyli bonusowych. Jak będzie to dokładnie wyglądało – tego na razie nie wie nikt).

W Polsce:

We Wrocławiu pobity został gitarowy rekord Guinnessa! Na pięknym rynku tego miasta 7344 gitarzystów zagrało świetny kawałek Hendrixa Hey Joe.

Wydawnictwo In Rock zapowiedziało premierę biografii poświęconej byłemu liderowi Genesis oraz znakomitemu artyście – Peterowi Garbielowi! Ma się ona ukazać na dniach w całym kraju. Ja na tę publikację czekam z wielką niecierpliwością – nie dość, że uwielbiam Gabriela, to jeszcze książki wydawane przez In Rock stoją ostatnio na naprawdę dobrym poziomie.

W ostatnim tygodniu poznaliśmy również szczegóły trasy koncertowej naszego najlepszego muzycznego towaru eksportowego od lat – czyli Behemotha. Rodzime „Bestie” wystąpią u nas w ośmiu miastach (dziewięć razy – dwa razy w Krakowie). Ponadto poznaliśmy suport grupy: Tribulation, Merkabah oraz Mord’A’Stigmata. Bilety na koncerty z trasy Polish Satanist Tour są śmiesznie tanie, także warto się tym tematem zainteresować.  

U mnie:

Podpis :)

Chciałbym tutaj teraz pokazać coś, co nie jest co prawda moje, ale jest rzeczą absolutnie genialną. Mój tata, wielki fan i wielbiciel niemieckiego Kraftwerku zakupił ostatnio solową płytę Karla Bartosa – byłego członka tego zespołu. Sama ta informacja nie byłaby jakaś szczególna gdyby nie fakt, że płyta ta była „wyposażona” w autograf jej twórcy. Ja jestem o tę płytę bardzo zazdrosny – prezentuje się świetnie, podpis jest duży i dobrze widoczny, a płyta czaderska. Czy można chcieć czegoś więcej? Może obniżki cen, ale w sumie 500 zł za taką płytę, dla kolekcjonera oczywiście, nie jest ceną szczególnie wygórowaną. 

Bartek Pacuła
6 maja 2014 - 12:32
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.05.2014 13:51
U.V. Impaler
U.V. Impaler
190
Hurt me plenty

GRYOnline.plRedaktor naczelny

Sabaton nadal śpiewa o Polakach, bo nie wiem czy dalej mam być ich fanem?

06.05.2014 13:51
😁
odpowiedz
zanonimizowany23874
136
Legend

[1]

06.05.2014 14:45
kil69
👍
odpowiedz
kil69
167
Senator

Z tego co widzę to ta piosenka jest o 10th Regiment of the Line 1830-1933 pochodzącej z Belgii. Wierząc wikipedii. Mi i tak sie podoba :D

06.05.2014 14:45
odpowiedz
darth16
24
Pretorianin

Śpiewa, śpiewa. Niestety. Dlatego ich najlepszą płytą jest ta, gdzie o Polsce nie ma ani jednego słowa ;)

07.05.2014 23:44
Lemur80
odpowiedz
Lemur80
76
Fear is the mind killer

Ciekaw jestem jak będzie z tym nowym Black Stone Cherry, oni mają parę naprawdę dobrych południowych, hardrockowych kawałków, ale nie wszystko trzyma się u nich tak samo dobrze.

08.05.2014 11:20
odpowiedz
darth16
24
Pretorianin

To prawda. Czasami coś im nie siądzie, ale z tego co zdążyłem obczaić ten najnowszy krążek może być naprawdę dobry ;)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze