Gracz z dziecięcym porażeniem mózgowym otrzymał od Sony specjalną wersję DualShocka 4 - Gameplay - 5 kwietnia 2016

Gracz z dziecięcym porażeniem mózgowym otrzymał od Sony specjalną wersję DualShocka 4

Granie w gry wideo, podobnie jak i inne skomplikowane czynności, jest nie lada wyzwaniem dla osób niepełnosprawnych. Wielce kłopotliwe było do niedawna także dla 21-letniego Petera Byrne’a, który miał wielkie trudności z opanowaniem DualShocka 4, a co za tym idzie – zabawą z ulubionymi produkcjami na konsolę PlayStation 4. Było, ponieważ jeden z pracowników firmy Sony pochylił się nad jego problemem i sprawił mu nie lada prezent.

Peter Byrne cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wywołujące różnorodne zaburzenia ruchu i postawy. W związku ze swoją chorobą nie mógł czerpać wystarczającej radości z grania na PlayStation 4, ponieważ wielokrotnie przez przypadek dotykał umieszczonego na przedzie pada pola dotykowego (bardzo czułego), pauzując w ten sposób rozgrywkę lub aktywując rozmaite funkcje. Jak można przeczytać na łamach serwisu New Jersey News 12, w pewnym momencie Peter postanowił zgłosić się ze swoim problemem do Sony.

Peter Byrne ze specjalnie zmodyfikowanym DualShockiem 4. Źródło: New Jersey News 12.

Jakie było jego zdziwienie, gdy jeden z pracowników koncernu - Alex Nawabi – odpowiedział na list i obiecał zająć się tą sprawą osobiście. W efekcie, po 10 godzinach pracy, zaprojektowano Peterowi indywidualny kontroler na bazie DualShocka 4. Zmiany ograniczyły się do wyłączenia touchpada oraz zainstalowania fizycznego przycisku, który przejął jego podstawowe funkcje. Sam zainteresowany otrzymał już zmodyfikowany kontroler, a treść maila od Sony i Nawabiego opublikował na Facebooku.

Gameplay
5 kwietnia 2016 - 13:42