Gadżety na farbę #13 Moździerz! - ROJO - 7 kwietnia 2011

Gadżety na farbę #13 Moździerz!

Witam Was serdecznie w trzynastym już odcinku cyklu „Gadżety na farbę”. Było wiele kręcących się luf, był support z powietrza, wyprowadziliśmy ciężkie gąsienice, ustawiliśmy Wieżyczkę, boomheadshotowaliśmy Bazooką, ciepaliśmy Granatami, podkładaliśmy Miny, uruchomiliśmy Drona, napięliśmy Łuk, załadowaliśmy Granatnik, rozstawiliśmy CKM, poprosiliśmy również o Prima aprilisowy Nalot. Co dzisiaj Rojcio dla Was zmalował? Pora na obiecany moździerz! Zasypiemy, zdezorientujemy, utopimy. Z takim cackiem niczego się nie boimy! 3 śmiałków przyjmie na gołe klaty salwę z 200 kulek! Fire the hole i do przodu!

System działania paintballowego moździerza przypomina ten, użyty w bazooce. Mamy więc długą rurę zasilaną butlą z gazem CO2 lub sprężonym powietrzem HP. Może być ona bezpośrednio (zazwyczaj poziomo) przytwierdzona do samej wyrzutni lub podłączona tzw. mambą (wężykiem doprowadzającym wybrany rodzaj napędowy). W celu odpalenia pocisku, można również użyć specjalnie zintegrowanej z moździerzem – pompki. Ze wszystkiego najistotniejszy jest jednak układ celowniczy i cała maszyneria umożliwiająca zmianę nachylenia lufy głównej.

Wyróżniamy 2 typy zmiany nachylenia moździerza:

1. Nożny (Za pomocą dwunożnego stojaka-podpory, zmieniamy nachylenie lufy);

2. Zaworowy (To samo co powyżej, jednak zamiast blokady podpory o konkretne ząbki – wykonujemy wszystko za pomocą specjalnego pokrętła).

Grunt to się wstrzelić.

Zasada prosta: by strzelać na większe odległości – nachylamy lufę do przodu, by malować bliższe cele – stawiamy działo do góry. Amunicję stanowią większe wersje standardowej kulki, jednak o wytrzymalszej osłonce (napór powietrza, większa siła wbicia w grunt/cel). Z powodzeniem stosować można również pociski o budowie granatu, które upodobnią nasz moździerz do stacjonarnej wersji granatnika. Całe ustrojstwo, podobnie jak wspomnianą bazookę, stworzyć nietrudno. Amunicję też ogarnąć można. W ostateczności wrzucimy garść normalnych kulek w działo, zamieniając je w bezlitosny kartacz fundujący kolorowy deszcz. Granaty dymne też moździerzem nie pogardzą. Moździerz głównie stosuje się podczas walk pancernych, rzadko w sytuacji piechota kontra piechota. Wtedy trzeba zadbać o specjalne maski pokrywające cały łeb - tzw. Full Camo.

Pora na stały punkt programu – filmiki, czyli dość Wordowskich znaków, pora na kilka filmowych przysmaków! Zobaczmy dzisiejsze cacuszko w akcji.

Moździerz i podkręcona szybkostrzelność. Wszystko dzięki specjalnemu systemowi podawania CO2/HP

Esencja odcinka. Mortar Full Wypas. Rozkładanie, ładowanie, odpalanie, podziwianie + Slow Mo i mocna nuta

Sympatyczna prezentacja wyjaśniająca działanie dzisiejszego gadżetu

Ekipa testuje sprzęt i podziwia efekty

Kolejny ciekawy Home Made i dowód na to, iż mocny wiatr może pokrzyżować plany

3 vs. 200, czyli efekt uraczenia trzech śmiałków - dwustoma kulkami odpalonymi z moździerza. Pod ścianę, cel, pal!

Porządny moździerz oraz kumata załoga potrafiąca efektywnie go obsługiwać, mogą nieźle namieszać na paintballowym polu. Urozmaicą zabawę o przeszkodę, potrafiącą brutalnie zaskoczyć nacierających zawodników lub skutecznie osłabić broniony punkt przed ostatecznym szturmem. Bajer dla Leśników (graczy preferujących woodsball) i osób, które zdecydują się poświęcić mobilną jatkę na rzecz stacjonarnej zagłady. Łatwa konstrukcja i bezproblemowe zasilanie kontra generalnie słaba atrakcyjność, obligatoryjne uziemienie, ograniczenia z racji bezpieczeństwa i dyskusyjny fun. Dzisiaj nie będę szczodry, pora wystawić najsłabszą do tej pory notę:

3/10 WICHAJSTRÓW MROKU!

Poznaliśmy Mortara, oponenta którego spotka kolorowa kara! Co za tydzień? Będziemy miotać, zmieniając ogień w farbę! Serio, da się. Serwus!

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Gadżety na farbę:

#7 Mina!

#8 Dron!

#9 Łuk!

#10 Granatnik!

#11 CKM!

#12 Nalot! (PA)

ROJO
7 kwietnia 2011 - 16:39

Czesław śpiewa, a Ty?

Walę z Mortara ile wlezie! 13 %

Ja przed nim uciekam. 5,6 %

Ja znów sensu tej ankiety dociekam. 25,9 %

Niech lepiej śpiewa, niż mówi. 1,9 %

Eeeee, yyyy, eeeee.... bodobało mi się! 3,7 %

Barbra Strejsand. 50 %

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
07.04.2011 18:24
niezny_95
niezny_95
53
Airborne

Pamiętam jak robiłem z kumplami moździerz na puszki po konserwach. Rura PCV, petarda do środka i muszę powiedzieć, że puszka całkiem nieźle latała :p

07.04.2011 18:37
ROJO.
😜
odpowiedz
ROJO.
144
Magia Kontrastu

No widzisz. Paintballowy działa podobnie. Zamiast petardy mamy gaz, zamiast puszki, gumkę z farbą :P

07.04.2011 19:08
shooter190
odpowiedz
shooter190
54
Pretorianin

Fajnie wygląda ale skuteczność na painbalowym polu walki ma zerową. Zeby cokolwiek trafić trzeba by w jeden cel mieć co najmniej 6 takich moździerzy.

07.04.2011 22:51
ROJO.
odpowiedz
ROJO.
144
Magia Kontrastu

Stąd zasłużenie niska nota :(

07.04.2011 23:03
donkiewicz
odpowiedz
donkiewicz
14
Legionista

To żart z tą zapowiedzią..? Miotacz.. farby...? o.O

07.04.2011 23:05
HETRIX22
odpowiedz
HETRIX22
153
PLEBS

[5] pewnie działa jak zwykły pistolet na wode :P

07.04.2011 23:05
ROJO.
😈
odpowiedz
ROJO.
144
Magia Kontrastu

[5] Przekonasz się za tydzień :)

08.04.2011 12:20
Harry M
odpowiedz
Harry M
145
Master czaszka

Ja pier...

08.04.2011 15:23
odpowiedz
zanonimizowany777435
34
Senator

Za tydzień Miotacz ognia :) - czego to zapaleni paintballowcy nie przekonwertują na trochę mniej destrukcyjną wersję??? Pytam poważnie, bo naprawdę zaczynam już wątpić, że jakakolwiek pukawka nie otrzymała swojego farbowego odpowiednika :) A co do moździerza, to co z tego,że wygląda może i kozacko,ale skuteczność na polu bitwy ma równą zeru. Aby cokolwiek z takiego cacka ustrzelić, potrzeba by całej drużyny granadierów rodem z Company Of Heroes :P
Jak zawsze dobry arykuł ROJO. Obyś nigdy nie stacił chęci do nabazgrania czegoś od czasu do czasu tu - na Gameplayu :)

08.04.2011 15:32
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
144
Magia Kontrastu

Jak zawsze dobry arykuł ROJO. Obyś nigdy nie stacił chęci do nabazgrania czegoś od czasu do czasu tu - na Gameplayu :)...

Serdecznie dziękuję. Udaje mi się wyrabiać średnią 25/26 artów na miesiąc, także bania jest i nie zamierzam przestać. Takie powołanie. Głównie dzięki wiernym czytelnikom i motywującym/mobilizującym opiniom. Takim jak Twoja.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze