Gadżety na farbę #14 Miotacz ognia! - ROJO - 14 kwietnia 2011

Gadżety na farbę #14 Miotacz ognia!

Witam Was serdecznie w czternastym już odcinku cyklu „Gadżety na farbę”. Było wiele kręcących się luf, był support z powietrza, wyprowadziliśmy ciężkie gąsienice, ustawiliśmy Wieżyczkę, boomheadshotowaliśmy Bazooką, ciepaliśmy Granatami, podkładaliśmy Miny, uruchomiliśmy Drona, napięliśmy Łuk, załadowaliśmy Granatnik, rozstawiliśmy CKM, poprosiliśmy o Prima aprilisowy Nalot, puściliśmy też farbę z Moździerza. Co dzisiaj Rojcio dla Was zmalował? Porządny konkret. Zamienimy ogień na farbę i wymalujemy świat bez litości. Gdy miotacz w naszych rękach zagości, nie pozostanie nic innego jak okrzyk na ustach: Burn MD! Buuuurn!

WTF?

Paintballowy Miotacz ognia (a raczej farby) to nic innego jak specjalny plecak ze zbiornikami na kulki (w formie cieczy) działający pod ciśnieniem. Malujemy za pomocą uchwytu roszącego farbą o ustalonym (innym niż zawartość standardowej kulki) kolorze. Wszystko po to, by odróżnić eliminujący Splat pocisku z typowego Markera od odprysku, za który (jesli pochodzi z Markera) nie schodzi się z pola. Wiemy więc co padło z klamki (eliminujący Splat lub nieeliminujący odprysk), a co z miotacza (eliminujący odprysk). Gadżet ciężki (ograniczający mobilność), który łatwo trafić. Dochodzi do tego także kwestia ciekłej, kosztownej amunicji (nie może to być zwykła farba do malowania np. ścian, a taka, która wypełnia standardową kulkę, czyli nietoksyczna, biodegradowalna żywica spożywcza). Zainwestować więc trzeba. Niemniej jednak, coś takiego urozmaici militarne potyczki woodsballowe, pomoże oczyścić (dosłownie) okupowany obiekt, przykuje uwagę i ukarze nieuwagę.

Tak. Coś takiego również można zasilić farbą. OMG + Holy Shit = Awesome!

Pora na stały punkt programu – filmiki, czyli dość Wordowskich znaków, pora na kilka filmowych przysmaków! Zobaczmy dzisiejsze cacuszko w akcji.

Oprócz pokazu działania Miotacza, jego budowy i zasięgu, widzimy w akcji również Bazookę - gadżet opisany w piątym odcinku cyklu

Test na żywym osobniku. Po takiej kąpieli trudno oszukiwać i się wycierać. Bezdyskusyjny odprysk na mocy Splata zostanie zawsze. Postrach dla Cziterów!

Gaśnica na farbę. Wersja ręczna, nie nośna. Mimo, że filmik bez dźwięku i z dyskusyjną atrakcyjnością - dobitnie pokazuje moc dzisiejszego gadżetu

Więcej filmików nie znalazłem i mam świadomość, że te, które zaprezentowałem nie miażdżą w takim stopniu jak te, dotyczące poprzednich cacek na farbę. Postanowiłem więc urozmaicić tekst o zajefajną przeróbkę hitu Fire, water, burn zespołu Bloodhound Gang. Filmik i przesłanie - bardzo adekwatne do dzisiejszego gościa programu. Paint this out!

Gadżet mocny jak cholera w spreju. Oryginalny, mocarny, ciekawy. Sprzęt nie od parady. Ogólnej punktacji zjadają niestety minusowe punkty za wagę, gabaryty, kosztowne ładowanie i niełatwą konstrukcję. Niemniej jednak, Rojowerdykt brzmi:

7/10 WICHAJSTRÓW MROKU!

Poznaliśmy Miotacz farby, ustrojstwo godne prawdziwego hardkora i mrocznego malowania amatora. Na co za tydzień przyjdzie pora? Strzelbą będziemy rilołdować i Splaty szerokim kątem fundować! Serwus!

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Gadżety na farbę:

#8 Dron!

#9 Łuk!

#10 Granatnik!

#11 CKM!

#12 Nalot! (PA)

#13 Moździerz

ROJO
14 kwietnia 2011 - 12:26

Wyzwoliłbyś/-abyś kolorowy ogień trawiący herezję i niewiarę?

TAK! Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuurn! MD! Buuuuuuuuuuuuuuuuurn! 38,3 %

Aż się do tego palę! 4,9 %

To bzdura! Coś takiego nie istnieje! 2,5 %

Straciłem/-am już nadzieję, że niema czegoś na farbę. 17,3 %

Padłem/-am. Ten cykl mnie rozwala. 34,6 %

Nie mam zdania. Jak zwykle wszedłem/weszłam z czystej ciekawości. 2,5 %

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.04.2011 18:38
zanonimizowany639270
31
Generał

Zaczynam się zastanawiać czy jest coś ze świata artylerii czego nie da się przenieść do realiów paintballa :p.

14.04.2011 18:43
ROJO.
😜
odpowiedz
ROJO.
145
Magia Kontrastu
Image

I've got a bad message for You bro -->

14.04.2011 18:44
Harry M
odpowiedz
Harry M
146
Master czaszka

Hahah dobre.

14.04.2011 20:08
odpowiedz
smok wawelski
34
Chorąży

"pomorze oczyścić"

O rly?

14.04.2011 20:36
ROJO.
😜
odpowiedz
ROJO.
145
Magia Kontrastu

Dzięki smoku, brzydki chochlik :P

14.04.2011 20:58
odpowiedz
zanonimizowany639270
31
Generał

Haha rozwaliłeś mnie :P no cóż ... nie mam więcej pytań ^^.

14.04.2011 22:21
odpowiedz
zanonimizowany777435
34
Senator

[2] Podobnie jak Skatefish I haven't got more questions :P

Miotacz ognia- niemożliwe, a jednak.Giwera potężna,lecz bądź co bądź, aby wzbudzać respekt z takim cackiem na polu bitwy, nasza kieszeń musi być naprawdę głębooka i w dodatku pełna kasy ;)
A tak w ogóle jestem ciekaw ROJO ileż to tych paintballowych asów masz jeszcze w swoim rękawie? :)

14.04.2011 22:52
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
145
Magia Kontrastu

Hehe, przynajmniej z pięć (z czego jeden Was zmiecie totalnie). No chyba, że powstanie jeszcze coś godnego ulokowania w cyklu, to lista się powiększy. Nigdy jej definitywnie nie zamknę. Zastawię zawsze otwartą, gotową na przyjęcie kolejnego gadżetu.

15.04.2011 15:16
shooter190
odpowiedz
shooter190
54
Pretorianin

Odpowiednik primaaprilisowego pistoletu na wodę tylko że koloruje. Fakt że gdyby był bardziej przenośny to może mógłby bardziej zaskakiwać.

Ale fajnie by było by zobaczyć paintbalowe łodzie/okręty....

15.04.2011 15:18
gnoll
😊
odpowiedz
gnoll
140
Simple Man

OK, to jak zobaczę paintballowe naloty napalmem, to znaczy, że czas umierać ;)

16.04.2011 17:31
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
145
Magia Kontrastu

De facto, wszystko dałoby się nabić farbą. Blokadę stanowią koszta nabycia sprzętu, który by to umozliwiał (okręty, samoloty). Czołg z trzeciego odcinka to najgrubsza sprawa.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze