Guild Wars 2: Profesje – Podsumowanie wszystkich klas! - ROJO - 22 grudnia 2011

Guild Wars 2: Profesje – Podsumowanie wszystkich klas!

W końcu, nareszcie. Mamy pełen skład. Cykl rozpoczęty dokładnie 7 stycznia 2011 roku ma się ku końcowi. Najwyższa więc pora podsumować wszystkie propozycje studia ArenaNet i ostatecznie określić swoje preferencje co do profesji jaką przyjdzie nam rozpocząć przygodę w świecie Guild Wars 2. Warrior, Ranger, Elementalist, Necromancer, Guardian, Thief, Engineer czy Mesmer? 8 śmiałków, 8 klas postaci. Wspominamy, analizujemy, wypełniamy. Zapraszam!

Poniżej prezentuję grafikę prezentującą daną profesję, bezpośredni link do artykułu tylko jej poświęconego oraz cytat podsumowujący przytoczoną klasę. Na koniec zapraszam do wypełnienia ankiety. Dziękuję.

#1 WARRIOR

LINK

 

„Jak widzicie, profesja Wojownika zaoferuje nam cały wachlarz mocarnych umiejętności i ciekawych ataków specjalnych. Tank wannaby? Why not? Będzie w czym wybierać i w co się wyposażać. Obecność Długich Łuków i Karabinów – cieszy, brak Dwuręcznych Toporów – zastanawia. Jedno jest pewne. Opancerzony w ciężką, kolczastą zbroję i uzbrojony w dwa topory wojownik rasy Charr – wyegzekwuje respekt w sekundę. Jeśli dodamy do tego ogólne piękno grafiki gry i powalające animacje walk, otrzymamy Avatara marzeń. Nic tylko zacząć ostrzyć miecz i czekać na premierę.”

#2 HUNTER

LINK

„Przez wzgląd na ilość i wygląd większości ataków specjalnych, profesja Rangera będzie wręcz wyśmienitym wyborem dla graczy kochających siać śmierć na odległość. Miłośnicy szybkiego i lekkiego dual-wieldingu również znajdą coś dla siebie. Jeśli dodamy do tego możliwość używania rozmaitych pułapek, przywoływanie duchów natury oraz wsparcie ze strony zwierzęcego towarzysza, otrzymamy bardzo ciekawą opcję na początek zabawy. Z kolei symultanicznie rozwijając naszego Chowańca, nigdy nie zaznamy samotności. Mówiąc krótko - interesujących elementów klasy Rangera jest cała lista.”

#3 ELEMENTALIST

LINK

„Profesja Elementalisty ucieszy wielbicieli Pottera czy Gandalfa. Pokaźny zestaw przepięknie wykonanych czarów skusi niejednego. „Oczaruje” – każdego. Nie jest to również klasa do końca egoistyczna. Dzięki odpowiedniemu manipulowaniu Pieczęciami oraz magią Wody – wesprzemy również naszych przyjaciół. Z kolei dzięki masie zaklęć o obszarowym działaniu – otrzymamy największe pole do popisu dla CPC. Ofensywny Ogień i Powietrze oraz defensywna Woda i Ziemia nie pozwolą nam się nudzić. Moce natury czekają by je okiełznać. Potwory nie spodziewają się takiego manta.”

#4 NECROMANCER

LINK

 

„Nekromanta to skomplikowana, lecz ciekawa profesja. Umiejętne korzystanie ze Studni i Znaków oraz wspieranie sie Minionami lub Całunem Śmierci może stworzyć z naszego Necromancera siłę, z którą trzeba się będzie liczyć. Lepiej będzie go mieć po swojej stronie. Bo po drugiej – wszystko spłonie. W końcu, nie ma to jak poczuć sie władcą ciemności.”

#5 GUARDIAN

LINK

 

„Jak widzimy, egoistą Guardian nie będzie. Ba! Będzie to najlepsza klasa prolecznicza. W sytuacji wycofania z gry profesji typowego Healera, o czym pisałem Wam w Ulecz mnie w Guild Wars 2 – Obrońca stanowić będzie ciekawą alternatywę na otarcie łez dla osób preferujących wpieranie od zabijania. Wykorzysta swoje moce do obrony własnej i innych. Priorytetowo jednak będzie starał się do konieczności ratowania kogokolwiek nie dopuścić. W końcu jak opisują profesję twórcy: I’ll guard You. Let them come through ME first!. Każdy mieć będzie przy nim jak u Pana Guardiana za tarczą.”

#6 THIEF

LINK

 

„Jak widzimy, Złodziej stanowić będzie doskonały wybór dla graczy preferujących zabawę w ukryciu. Otrzymamy wszelkie, typowe dla tej klasy akcje. Dzięki oryginalnej kradzieży, przydatnemu skradaniu się, niecnemu ukrywaniu i rozbudowanemu dual-wieldingowi, otrzymamy profesję zdolną spuścić na wroga niespodziewany deszcz krytyków. Padnie podziurawiony ołowiem lub pocięty krótkim ostrzem. Nie dowie sie co go trafiło. Taki właśnie będzie Złodziej. Pytanie tylko, ile czasu z życia nam on ukradnie, gdy gra już ujrzy światło dzienne, a my zdecydujemy się na taką profesję :)”

#7 ENGINEER

LINK

 

„Profesja Inżyniera zapowiada się diablo interesująco. Zabawa tą klasą będzie ciekawa, rozbudowana i bardzo urozmaicona. Wszystko dzięki dającym ogrom możliwości plecakom i pasom. Natomiast zestawy specjalnego uzbrojenia i wachlarz wieżyczek różnego targetu, rozbudują naszą taktykę o sposobność przeprowadzania rozmaitych akcji. Skupienie się na broni palnej jako podstawowym orężu i całkowita rezygnacja z broni białej, powinna z kolei ucieszyć graczy lubiących walczyć na odległość. Tak czy inaczej, nie powinniśmy się nudzić. Mocna klasa wspierająca, która obligatoryjnie powinna działać w grupie, supportując cały team ofensywnymi obszarowymi atakami dystansowymi.”

#8 MESMER

LINK

 

„Mesmer to według mnie profesja dla hardkorowców. Trudna za równo w ubiciu, jak i sterowaniu. Klasa idealna to wkurzania oponenta, manipulowania nim, wręcz bawienia się jego słabościami i pomyłkami. Intrygująca, w dalszym ciągu dość enigmatyczna droga. Nie zmienia to jednak faktu, iż gra tą klasą może być satysfakcjonująca i przysparzająca mnóstwa wrażeń. Iluzje, fantomy, klony? Idealna propozycja dla osób nie koniecznie lubujących się w mało finezyjnej walce na zakrwawione topory.”

Biorąc pod uwagę animacje ataków specjalnych poszczególnych profesji, całą aranżację audiowizualną oraz bogate wachlarze umiejętności, drzewek, dróg rozwoju, itp. – dzieło studia ArenaNet nie pozwala dokonać łatwego wyboru. Wszystko wygląda, brzmi, przedstawia się interesująco i szalenie efektownie. Człowiek ma wrażenie, że feeling nie będzie obcy sterowaniu absolutnie każdą  zaproponowaną klasą postaci. Każdy powienien znaleźć coś dla siebie. Mimo, że od początku uśmiechałem się w stronę Charra-Wojownika-Dual-Wieldera, ostatecznie skusiłem się na kombinację Charr/Human-Łowca-Długi Łuk. Taka kombinacja (wraz z Guardianem Rocka) na bank zagości w specjalnym cyklu Rock & Rojo, który zostanie poświęcony grze Guild Wars 2. Prywatnie być może zafunduję sobie zupełnie inny wariant. Jak u Was to wygląda?

P.S. Jeśli podoba Ci się moja działalność, subskrybuj mój kanał na serwisie YouTube (Światy Urojone) oraz "Polub" ROJA klikając na łapę po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Guild Wars 2:

Profesje:

#1 Warrior

#2 Ranger

#3 Elementalist

#4 Necromancer

#5 Guardian

#6 Thief

#7 Engineer

Teksty na temat:

Czym będą CPC w Guild Wars 2?

Śmierć w Guild Wars 2

Ulecz mnie w Guild Wars 2  

ROJO
22 grudnia 2011 - 14:21

Jaką profesją rozpoczniesz swoją przygode z grą Guild Wars 2?

Warrior 11,1 %

Ranger 16,3 %

Elementalist 12,5 %

Necromancer 11,5 %

Guardian 9,4 %

Thief 19,4 %

Engineer 8,3 %

Mesmer 11,4 %

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.12.2011 16:13
piotr432
piotr432
86
Warrior

Ja bym gra Warrrior'em i bym mógł krzyczeć "TARCZA SZMATO ! "

22.12.2011 16:22
Dennoss
😊
odpowiedz
Dennoss
131
Legend

Po szybkim obczajeniu klas, zdecydowałem, że będę grać Thief'em.

22.12.2011 17:06
Zdenio
odpowiedz
Zdenio
99
Generał

Mesmer - najlepszy do trollowania przeciwników w PvP :] Rasa... chyba Norn, bo chcę się zamieniać w kruka :P

22.12.2011 17:56
FlameMan
odpowiedz
FlameMan
11
Legionista

Nie ma Monka, więc pozostaje Guardian. Chociaż szczerze mówiąc nie do końca pasuje mi ta profesja. Mam nadzieję, że będzie można nim grać nie będąc na first line'ie. Jednak jeśli nie Guardian to Elem.

22.12.2011 18:28
odpowiedz
KamilAdam
17
Pretorianin

Fajny poradnik, nie można go dać do poradników na GOL nie zniknie i będzie łatwo widoczny

22.12.2011 19:18
maciek16180
odpowiedz
maciek16180
54
Konsul

Uwielbiam wykańczać gości zanim dojdą, magowie to cioty, w dodatku lubię grać solo. Więc Ranger.

22.12.2011 19:31
odpowiedz
zanonimizowany639270
31
Generał

Wcześniej myślałem o inżynierku ale ostatecznie wybiorę chyba złodzieja, nie ma to jak mocny backstab w plecy.

22.12.2011 20:31
odpowiedz
Emisariusz
20
Generał

Zawsze mnie zastanawia co ludzie widza fajnego w postaciach typu łotrzyk/złodziej :)

22.12.2011 20:49
Night_Wolf
odpowiedz
Night_Wolf
33
Centurion

Prawdopodobnie Inżynier lub Nekromanta. Bardzo liczę jednak na jakiś wcześniejszy (przed premierą) dostęp do bety, żeby upewnić się albo całkowicie zmienić swoje upodobania :P

22.12.2011 21:04
👍
odpowiedz
Xsior
2
Junior

Elem, człowiek, podstawowo walczący stafem i ogniem. POtem norn guardian i thief asura.
@FlameMan - Guardian będzie miał możliwość 100% gry na back/mid -lane'ie. Staff i kombo scepter/focus są dystansowe, a dzięki wysokiemu armorowi i skillom blokującym drogę wrogów, nawet jak coś podejdzie, to nie będzie mieć szans.
@maciek16180
Zobaczymy, czy takie cioty - selfheal wodą, defensywa ziemią, dps ogniem i CC powietrzem pozwolą mi ubić każdego peta rangera, a bez peta ranger to pół profesji.
@Emisariusz
Klimat. Wszechstronność. Możliwość kontrolowania przeciwnika, prawie jak mesmer. To JA widzę w Thiefie.
@Rojo
Ładne, klasyczne combo z Rockiem. Jeśli spotkamy się na polu bitwy, możecie liczyć na magiczne wsparcie od mojego elema.

22.12.2011 21:27
odpowiedz
Emisariusz
20
Generał

@up

klimatu nie czuje, i zawsze sie staram nie grac postacia ktora doprowadza ludzi do bialej goraczki bo ma trylion CC. nie widze tego funu :P

23.12.2011 09:15
Infectious Drakon
odpowiedz
Infectious Drakon
54
Generał

Ja albo guardian, albo necromancer, albo mesmer. Jeszcze się nie umiem zdecydować.

23.12.2011 18:34
AwakePL
odpowiedz
AwakePL
2
Junior

Tak jak we wszystkich grach skusze się na archera.Szycie z łuku do zbliżających się z daleka oponentów to coś co od zawsze mnie fascynuje:P

23.12.2011 19:16
leedss
😊
odpowiedz
leedss
29
Chorąży

Hmm... thief z pistoletem i sztyletem lub necromancer.

23.12.2011 19:33
😊
odpowiedz
zanonimizowany645553
3
Senator

Ranger albo warrior a z ras jeszcze nie wiem ale ciągnie mnie do kotków więc może wybiorę Charra :)

31.12.2011 14:07
odpowiedz
freedommen
82
Konsul

ogólnie każda klasa jest fajna i ta możliwość kombinacja rasy/klasy sprawia że trudno na pierwszy raz coś konkretnego sobie wybrać, bo każdą by się chciało zagrać ale póki co mam dylemat między sylvari/nord ranger a nord/human guardian w ostateczności rzucę monetą 2 razy :)

31.12.2011 14:17
Thermometrr
👍
odpowiedz
Thermometrr
113
out of space

Hmm, wybór ciężki. Praktycznie w każdej klasie jest coś co skłania mnie do grania właśnie tą klasą. W GW grałem elementalistą, więc może i tym razem się skuszę na niego. Ale z drugiej strony, ranger, inżynier, necromancer. Na razie nie mam pojęcia. Miejmy nadzieje, że jeszcze przed premierą będę miał możliwość pograć na open beta i wtedy dokonać wyboru.

31.01.2012 19:54
Liczedostu
odpowiedz
Liczedostu
3
Legionista

Standardowo wybrałabym człowieka-elementalistę, bawiącego się ogniem (ewentualnie wodą - możliwości leczenia) ale klasa jakoś mnie nie oczarowała, rozważam więc także norna-rangera, amatora krótkich dystansów i dual-wieldingu, z przypakowanym chowańcem.

26.02.2012 11:52
odpowiedz
TheJArti
5
Junior

Hmmmm... Hmmmm... Hmmmm...
No oczywiście Char-Warrior! Najbardziej do siebie pasują... :D Można wszystkie klasy dopasować do ras...
Sylwarii-Łucznik (Ranger)
Asura-Inżynier (Enginner)
Char-Warrior (ale to już wiecie)
Norn- i tu nie wiem... Chyba też Warrior ale to już było... No nic! Sami zdecudujcie!
Human(człowiek)-Guardian :)
-Na nic więcej nie wpadne :0 Może się myle ale...
Ja najchętniej zagrał bym Charem-Wojownikiem... W jedynce można było grać tylko człowiekiem... A ja lubie pobawić się czymś... Obcym :)
Nie wiem co Rojo wybierze ale... Chyba też (znając go) zdecyduje się na Chara :)
Pozdrawiam wszystkich widzów Rocka i Roja i ich samych :)

09.04.2012 10:08
odpowiedz
szumi jawor
54
Centurion

Necromancer bo zawsze lubiałem być mrocznym skurwielem :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze