Guild Wars 2: Profesje #1 Warrior - ROJO - 7 stycznia 2011

Guild Wars 2: Profesje #1 Warrior

Topór ociekający krwią, strzelba soczyście nabita ołowiem, przegrzany maną kostur, łuk zmęczony odpalaniem tysięcy strzał. Kogo wybiorę? Kim będę głosił prawdę? Jaką profesją rozpocznę przygodę? Ach, ten odwieczny dylemat …

Witam w pierwszym odcinku nowego cyklu, w którym postaram się przybliżyć Wam wszystkie osiem profesji jakie będą nam dane w nadciągającej grze Guild Wars 2. Dokładne opisy, rodzaje dostępnego uzbrojenia, filmiki prezentujące wybrane umiejętności oraz galerie obrazujące daną profesję. Dostaniecie wszystko. Rozpoczynamy od miłośnika krwawego face to face. Klasy nie bojącej się wymiany argumentów w zwarciu. Pora na Warriora!

Zarys ogólny

Wojownik to mistrz używania wszelkiej broni. Wielbiciel wszystkiego co ostre, wielkie i solidne. Umiejętnie łączy brutalną siłę z bezlitosną szybkością cięć. Wysoka wytrzymałość i możliwość noszenia najcięższych zbroi, zapewniają mu z kolei bezpieczeństwo i pomagają dłużej przetrwać w walce. Każda celna seria ciosów, przyczynia się to wzrostu adrenaliny wojownika, co w efekcie wpływa na poprawę jego ofensywy. Staję się on wtedy silniejszy, szybszy i bardziej wytrzymały. Zwiększeniu ulegają również zadawane obrażenia. Każdy rodzaj ataku (zależny od obecnie używanego zestawu uzbrojenia) – zapewnia inne bonusy wynikające ze skoku adrenaliny. Wojownik może wykorzystać mniejsze jej ilości na częstsze, mniej efektywne ataki specjalne lub zużyć ją całą, by uwolnić tym samym jeden, ultramocny cios zdmuchujący wszystko wokół. Każdy z poziomów naładowania adrenaliny (będą trzy), daje wojownikowi również pasywny bonus do obrażeń dla każdego ataku.  

Uzbrojenie

Wojownik może używać w sumie dziewięciu odmiennych typów uzbrojenia. Każda broń zapewnia inne bonusy, przydaje się w różnych sytuacjach i warunkach. Każdy z dziewięciu typów uzbrojenia, pozwala wojownikowi na 19 różnych kombinacji. Dostępny oręż dla wojownika to:

Ręka główna (Main Hand): Miecz, Topór, Buława

Druga ręka (Offhand): Tarcza, Róg Wojny (Warhorn), Miecz, Topór, Buława 

Dwie ręce (Two-Handed): Wielki Miecz, Młot, Długi Łuk, Karabin

Wojownik może łatwo przełączać się między dwoma aktywnymi zestawami uzbrojenia. Tym sposobem, może on zachować się adekwatnie do zaistniałej sytuacji. Zmiana oręża wymaga jednak odczekania pewnej ilości czasu. Zastosowany będzie więc swojego rodzaju cool-down. Będziemy go mogli zmodyfikować dzięki cesze Mistrz Broni (Weapon Master). Skróci to m.in. czas potrzebny na zmianę zestawu i pozwoli wojownikowi na szybszą reakcję. Naturalnie, zestawy będzie można dowolnie konfigurować poza terenami walk.

Jak widzimy, trochę opcji jest. Zadowolony będzie zarówno miłośnik typowego dual-wieldingu co amator dwuręcznych mieczy. Lepsza defensywa dzięki połączeniu topora z tarczą? Więcej DPS-ów dzięki dwóm mieczom? Opancerzony strzelec? Co kto lubi. Tarcza ochroni przed ognistą kulą, zmiana na dwuręczny miecz i grupka gobelinów z głowy, na koniec ołowiany prezent w stronę uciekającego niedobitka. Mmmm. Już nie mogę się doczekać. No dobrze. Przyjrzyjmy się jednak bliżej każdemu narzędziu głoszenia prawdy.

Miecz – Oręż szybki, lekki i poręczny. Może przyczynić się to wykrwawiania się przeciwników wskutek zadania im specjalnych ran.

Topór – Cięższa artyleria. Zapewnia szybszy skok adrenaliny oraz daje możliwość wykonania potężnych ataków na jednym celu.

Młot – Coś dla miłośników ataków obszarowych, zdmuchujących całe grupki przeciwników czających się np. wokół naszej postaci.

Buława – Podstępna sprawa. Ogłusza wroga i obniża jego defensywę, pozostawiając go podatniejszym na kolejne ciosy.

Wielki Miecz – Potężny kawał stali dający możliwość przeprowadzenia bezlitosnej szarży na przeciwnika i wysadzenia go tym samym w powietrze. Ataki obrotowe również zagoszczą.

Długi Łuk – Dzięki opcji podpalenia strzał, wojownik może wystrzelić w stronę wroga pocisk zadający potworne obrażenia obszarowe. Animacja ataku i zasięg takiego strzału przywodzą na myśl piekielną artylerię. 

Karabin – Pozwala trzymać potwory na dystans, odpychając ich specjalnymi pociskami lub dobić je, gdy rzucą się do ucieczki. Piękna opcja na niezapomniany finiszer :)

Umiejętności

Postawy (Stances)

Są to umiejętności pozwalające na aktywację wzmocnienia konkretnej statystyki lub ataku. Możemy przykładowo użyć Postawy Berserkera (Berserker Stance), która przyspiesza wzrost adrenaliny kosztem szybszego zużycia energii. Coś jak aury, których użycie niesie jednak za sobą pewne konsekwencje.

Łańcuchy (Chains)

Coś pysznego. Dzięki tej umiejętności możemy łączyć 3 dowolne ataki specjalne w jedno ciągłe mega-combo. Odepchnięcie Tarczą, Ogłuszenie Buławą i wykrwawiający Cios w aortę. Wszystko po sobie. W efekcie – krwawa łaźnia. 3 szybkie zapalające strzały lub 3 serie po kilkanaście ataków mieczem niczym karabin maszynowy. Przykłady można by mnożyć. Całość przywodzi na myśl sekwencje ataków z serii Sacred. 

Sztandary (Banners)

Wojownik może w trakcie walki postawić specjalną chorągwie, która zapewnia określone bonusy - mu i wszystkim innym sojusznikom w zasięgu działania danego sztandaru. Przykładem może być Sztandar Odwagi, który częstuje wszystkich premią do zadawanych obrażeń w walce wręcz.

Okrzyki (Shouts)

Konkretne ryknięcie w stronę przeciwnika lub sojusznika, osłabi pierwszego lub wzmacni drugiego. Okrzyk Na Mój Znak (On My Mark) obniży pancerz wroga, ujawniając wszystkim sojusznikom jego słabe punkty. 

Ładowane umiejętności (Charge Skills)

Niektóre umiejętności będzie można dodatkowo naładować. Gdy dany sikll osiągnie zadawalający nas poziom naładowania – będziemy mogli go odpalić ze zdwojoną siłą. Naładowana do czwartego stopnia umiejętność Wymazania (Obliterate), potrafi dodać Buławie potężną premię do zadawanych obrażeń. 

Ataki specjalne 

 W tym miejscu posłużę się filmikami prezentującymi różne ataki specjalne wykorzystujące różne zestawy uzbrojenia. Radość dla oka, ekstaza dla ucha, miód dla serca. Zapraszam.

Łańcuchy ataków, czyli Przecięcie Tętnicy (Sever Artery) + Głęboka Rana (Gash) + Ostateczne Pchnięcie (Final Thrust) = coś dla DPS loverów.

Postawy, czyli Tarczowa Postawa Obronna (Shield Stance) = rarytas dla Tanka.

Strzał Łukowy (Arcing Shot), czyli armageddon z nieba = podstawowa zabawka dystansowców.

Tąpnięcie (Stomp), czyli leave Brittney alone! = zdmuchująca obszarówka.

Wypatroszenie (Eviscerate), czyli szybki doskok do wroga i zadanie błyskawicznego ciosu.

Jak widzicie, profesja Wojownika zaoferuje nam cały wachlarz mocarnych umiejętności i ciekawych ataków specjalnych. Tank wannaby? Why not? Będzie w czym wybierać i w co się wyposażać. Obecność Długich Łuków i Karabinów – cieszy, brak Dwuręcznych Toporów – zastanawia. Jedno jest pewne. Opancerzony w ciężką, kolczastą zbroję i uzbrojony w dwa topory wojownik rasy Charr – wyegzekwuje respekt w sekundę. Jeśli dodamy do tego ogólne piękno grafiki gry i powalające animacje walk, otrzymamy Avatara marzeń. Nic tylko zacząć ostrzyć miecz i czekać na premierę. Na koniec galeria, za tydzień - Ranger! Pozdrawiam.

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebooku, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje i doceniam. ROJO

Guild Wars 2:

Profesje:

#1 Warrior

#2 Ranger

#3 Elementalist

#4 Necromancer

#5 Guardian

#6 Thief

Na temat:

Czym będą CPC w Guild Wars 2?

Znamy wszystkie profesje w Guild Wars 2?

Śmierć w Guild Wars 2

Ulecz mnie w Guild Wars 2

ROJO
7 stycznia 2011 - 13:25
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
07.01.2011 14:41
ROJO.
😜
odpowiedz
ROJO.
148
Magia Kontrastu

Tez mnie to cholernie ucieszyło! Jakby rycerz i łucznik w jednym. Mogę dopakować do Armora i walić na dystans strzelbą, nie musieć być przy tym goblinem lub krasnolodem :)

07.01.2011 14:50
Conath
odpowiedz
Conath
167
Senator

a ja sie tylko niesmialo spytam- kiedy premiera?:)

07.01.2011 15:09
Deead
odpowiedz
Deead
111
Mugen

Nie wiadomo jeszcze. Dopiero co 4 profesje ujawnili, a jeszcze 4 zostały. Niedługo mają następną pokazać.

07.01.2011 15:19
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
148
Magia Kontrastu

Racja - poprawione. Dziękuję.

07.01.2011 15:38
odpowiedz
jabolPL
5
Legionista

Ten tekst przypomniał mi o tym, jak bardzo czekam na DragonAge2!!!
Jakakolwiek by to gra jednak nie była, zawsze wybieram wojownika.
Więc ajnie chociaż popatrzeć jak ta klasa może kozacko wyglądać w innych grach :P

07.01.2011 15:45
kil69
odpowiedz
kil69
168
Senator

Conath-> Jak powiedziała jedna z osób odpowiedzialna za Community: "When it's done"

Rock-> Postać bedzie mogła miec każdą broń którą jest podana w "uzbrojeniu" a, ze skill bar będzie zalezny w równej mierze od broni (5skilli) jak i wybranych przez siebie (5skilli) w tym wymagany heal. Więc nie będzie sytuacji jak w GW sały build pod sworda czy hammera.

Osobiście ciekawi mnie assek - mój main w GW, mesmer (mam nadziej, ze będzie) i oczywiście dwie zupełnie nowe. Czekam na ujawniane kolejnych - następna ma być jeszcze w styczniu :)

07.01.2011 15:49
SlaY91
odpowiedz
SlaY91
15
Pretorianin

Ależ się ROJO musiał napracować. Kawał dobrej, solidnie wykonanej roboty.
Osobiscie czekam jednak na maga gdyż nim będe się bawił :)

07.01.2011 16:14
odpowiedz
zanonimizowany631395
120
Legend

A ja w Guild Wars grałem wojownikiem, łowcą i derwiszem, więć w Guild Wars II mam zamiar zrobić sobie jakąś postać magiczną, prawdopodobnie elementaliste. Nie wiem tylko jeszcze jaką rase, kusi mnie norn.

07.01.2011 16:49
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
148
Magia Kontrastu

Panie i Panowie - nieważne kto kim będzie grał :) Ważne byśmy znaleźli się w świecie gry! Bardzo mi na tym zależy. SlaY91 - ty to potrafisz dowartościować chłopie.

07.01.2011 19:10
kwiść
odpowiedz
kwiść
125
Generał

GRYOnline.plRedakcja

Po długiej przerwie od MMO chyba się na GW2 skusze. Chyba, ze wcześniej wsiąkne w KoTORa, albo ponownie w WoWa ;)

07.01.2011 21:31
SlaY91
odpowiedz
SlaY91
15
Pretorianin

No cóz ROJO nie oszukujmy sie - kupa informacji do tego filmiki troche Ci to czasu zajęło. I tak jak mówie - czekam na maga ^^

07.01.2011 21:56
Ambitny Łoś
odpowiedz
Ambitny Łoś
158
Cthulhu

Mnie ciekawi ta profesja, która zapowiada się na techniczną. Elemka chyba mam już dość :)

08.01.2011 13:04
odpowiedz
Delago
8
Legionista

Uwielbiam takie "mixy" klas. W grach najczęściej gram paladynem. BTW, gdy zapowiedzieli GW2 to beta-testy nie miały być przypadkiem w 2009 i 2010 roku ?

08.01.2011 19:12
Zdenio
odpowiedz
Zdenio
99
Generał

Mi się w GW2 podoba to, że nie będziemy na stałe uwiązani przy jednej roli. Na stronce PC Gamer była seria artykułów o GW2, redaktor miał okazję wypróbować w akcji jedną z instancji - warrior w jednej chwili, tylko zmieniając broń może zamienić się w tanka z dpsa, a Elementalista zmienić żywioł na wodę, żeby zyskać dostęp do czarów leczących. To bardzo wpłynie na dynamikę rozgrywki.

12.01.2011 21:25
odpowiedz
not dead man
3
Legionista

ehhh... tak pięknie wygląda to GW 2. sęk w tym, że mi nie pójdzie :\

12.01.2011 21:45
Vader274
odpowiedz
Vader274
45
Generał

Nie jestem trochę w temacie i nie czytam każdego newsa o tej grze ale albo mi coś umknęło albo Charr'y ( chyba tak to się pisze , chodzi o te rogate bestie na screenach ) zostały zamienione na nornów ( te niedźwiedzie polarne, osobiście one mi pasują bardziej niż te pierwsze ) . Więc jak to będzie będą nornowie i charry czy co ?

12.01.2011 23:05
ROJO.
odpowiedz
ROJO.
148
Magia Kontrastu

Vader - Charr, Norni, Kodani (niedźwiedzie) to trzy rożne rasy. Pierwsza i druga była znana na początku, druga - pojawiła się dzisiaj. not dead man - skąd wiesz? Nie ma jeszcze oficjalnych wymagań podanych. Po gameplayach widać, że silnik stabilny i optymka jest. Może będzie dobrze. MMO ma chodzić płynnie u jak największej liczby graczy. Gdyby dali wymogi z pufy - kupiła by tylko dobrze wyposażona elita, a studio by nie zarobiło.

13.01.2011 07:08
Vader274
odpowiedz
Vader274
45
Generał

A tak sorka chodziło mi o Charr i Kodan. Dzięki za info

31.12.2011 11:59
odpowiedz
Witcher2
1
Junior

Ta klasa będzie miała największy zasób broni :D Jest numerem 1 na mojej liście klas

19.07.2012 20:00
odpowiedz
HarrYPotteR192
2
Junior

Rojo, Rocku jak już otrzymamy nasze GW2 to prosiłbym abyście podali serwer na którym będziecie grali :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze