Moje oczekiwania względem NextGenowego Batmana: Arkham - RazielGP - 7 listopada 2013

Moje oczekiwania względem NextGenowego Batmana: Arkham

Mroczny Rycerz również czeka na przełom podczas swoich nietoperzych przygód

Grając aktualnie w Batman: Arkham City oraz mając za sobą oczywiście Arkham Asylum, zacząłem zastanawiać się nad nextgenowymi zmaganiami człowieka-nietoperza. Wszakże Arkham Origins według graczy oraz recenzentów jest niczym innym jak odpowiednio przygotowaną kalką poprzednika. Ja w to oczywiście na dzień dzisiejszy nie wnikam, ale marzy mi się przełom w serii. I myślę, że za sprawą nextgenów moje marzenia związane z Brucem Waynem mogą się bez problemu urzeczywistnić.

Arkham Asylum do dziś uważane jest przeze mnie za pozycję bliską ideału. Przede wszystkim dlatego, że twórcom udało się zrobić w 100% to, co zamierzali, oddając w nasze ręce przemyślany produkt. Z kolei Arkham City zaskakuje większym terenem zmagań oraz rozbudowaną względem poprzednika zawartością zadań pobocznych. Tyle, że czasami ma się tam wrażenie wyraźnego przerostu formy nad treścią, przez co dodatkowe misje bywają wręcz nachalne. Niemniej jednak obie gry wywarły na mnie jak najlepsze wrażenie.

Wsiadaj Robin, wsiadaj! Oczywiście to batmobilu

Doceniałem w nich nie tylko przyjemną rozgrywkę, interesująco poprowadzone misje, znakomity system walki, czy skradania oraz miłą dla oka oprawę wizualną tak dobrze współgrającą ze ścięzką dźwiękową oraz mrocznym klimatem, lecz nawet najdrobniejsze smaczki. I wcale nie mam tu jedynie na myśli grafik bohaterów, czy też informacji o nich, lecz widoczne zmiany w wizerunku Batmana. Jak pewnie zauważyliście, nasz heros z biegiem czasu ma coraz to bardziej zniszczony kostium. Jednak to nie wszystko. Dociekliwi gracze dostrzegą również pojawiający się na jego twarzy zarost. Na początku rozgrywki w ogóle go nie ma, lecz im dalej zmagamy się z arcyłotrami, tym bardziej staje się on widoczny. Niezły bajer i dbałość o szczegóły, prawda?

Jednak jest parę elementów, których zabrakło mi w dotychczasowych odsłonach. Przede wszystkim marzy mi się ujrzeć całe Gotham, wraz z kryjówką Mrocznego Rycerza, w której mielibyśmy możliwość przebierania się. Oznaczałoby to również możliwość porozmawiania w cztery oczy z Alfredem, a możliwe że i z innymi postaciami. Do dziś w mojej głowie najbardziej tkwią obrazy przedstawiające filmy o człowieku-nietoperzu z przełomu lat 80 i 90. Bruce Wayne poza maską zachowywał się całkiem inaczej, mając przy tym dobry kontakt z kobietami. ;)

Czy kiedyś będzie nam dane zasiąść za sterami batmobilu?

Poza tym, jeśli otrzymalibyśmy do dyspozycji całe Gotham, to aż prosiłoby się o dodanie ruchu ulicznego. Z racji większego realizmu oraz lepszej atmosfery. Nie mogłoby oczywiście zabraknąć batmobilu, ani też zwykłych środków lokomocji w zależności od tego, czy Bruce poruszałby się w normalnym ubraniu, czy też w kostiumie nietoperza. Jeśli chodzi o resztę gameplayu, to aktualnie nie mam większych zastrzeżeń do dotychczasowych pomysłów, aczkolwiek miłoby zobaczyć łamigłówkowe oraz zręcznościowe sekwencje, czy też parę interesujących przypadkowych zdarzeń na przykładzie tych z Grand Theft Auto IV.

Jeśli zaś chodzi o postaci, to tutaj wierzę twórcom, że nie zdołaliby mnie zawieść. Chociaż przyznaję, że oprócz Batmana oraz Kobiety Kot, chętnie posterowałbym, ale tak naprawdę Robinem, czy Batwoman. Alfredem również bym nie pogardził. Przypuścmy, że wykonywalibyśmy misje polegające na pomaganiu Batmanowi, jak i parę obowiązków jakie ma kamerdynen na codzień. Z wrogów? Chętnie ujrzałbym wątek związany ze sztuczną inteligencją HARDAC tak bardzo przypominającą mi Skynet z Terminatora. Dzięki temu stoczyłbym pojedynek z Batmanem robotem, którego w dzieciństwie bardzo się bałem. :P

Batman vs robo Batman. To dopiero byłby pojedynek stulecia!

No i to w zasadzie wszystko. Resztę zostawiłym twórcom, ponieważ do tej pory rzetelnie wykonywali swoją pracę podczas tworzenia serii Batman: Arkham. Za to jestem ciekaw Waszych oczekiwań względem nextgenowej odsłony w tym uniwersum. Pozdrawiam!

Polub, zaćwierkaj lub wykop Raziela oraz jego wpisy, jeśli przypadły ci do gustu. Z góry dziękuję za klik.

RazielGP
7 listopada 2013 - 14:23

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
09.11.2013 09:04
dateusz
dateusz
14
Chorąży

Arkham Asylum jest świetną grą, prawda. City i Origins na oczy nie widziałem, ale fuzja GTA i Batmana? Bring it on.

09.11.2013 14:57
odpowiedz
zanonimizowany954250
1
Junior

Świetny pomysł, chociaż nie ukrywam, że człowiek nietoperek trochę mi się przejadł. Batmany Nolan'a, Burton'a, Schumacher'a... (chociaż o tym lepiej zapomnieć), teraz trylogia Arkham, no i oczywiście nowy versus z Superman'em (chociaż na to czekam z zapartym tchem, Batman od Snyder'a nie może zawieść). Może Rocksteady wzięło by się za kogoś innego? Cholera, Superman, Robin czy Green Arrow (serial to zdecydowanie za mało :D) od tej firmy byłby przecież genialny.

09.11.2013 15:08
odpowiedz
zanonimizowany315478
93
Legend

- alfred - w origins
- gotham - w origins

Moje oczekiwania względem NextGenowego Batmana: Arkham

- alfred
- gotham

09.11.2013 17:21
raziel88ck
odpowiedz
raziel88ck
151
Reaver is the Key!

adrem - Nie grałem w Origins, więc o tym nie wiedziałem.

dateusz - No nie do końca miks GTA z Batmanem, choć kilka rzeczy chciałbym w tym drugim ujrzeć.

hattorixhanzo - Ja akurat z Batmanem miałem ograniczony kontakt. Co prawda obejrzałem niemal wszystkie z nim filmy, lecz jeśli chodzi o seriale to tylko TAS oraz Beyond, stąd uczucia przejedzenia nie odczuwam.

09.11.2013 17:48
kęsik
😜
odpowiedz
kęsik
103
Legend

- gotham - w origins

Raziel chciał całe Gotham a w Origins mamy tylko Arkham City i jeszcze jakiś mały kawałeczek...

wraz z kryjówką Mrocznego Rycerza, w której mielibyśmy możliwość przebierania się.

No akurat Batcave jest w Origins i można zmieniać skórki stroju :D

09.11.2013 18:04
odpowiedz
zanonimizowany166638
152
Legend

Nigdy nie wrzucą HARDACa do żadnej gry z Batmanem. Nawet w komiksach go nie było.

10.11.2013 06:19
-Sk8ter-
odpowiedz
-Sk8ter-
100
Generał

Żywe miasto było by czymś świetnym. Prawdziwie wielka metropolia z przechodniami i samochodami to by naprawdę narobiłoby mi smaka na kolejnego Gacka. No ale zobaczymy co to będzie. Ufam jednak, że nawet jeśli moje prośby nie zostaną spełnione, Rocksteady zakończy swoją trylogię kolejnym świetnym tytułem.

10.11.2013 07:37
😊
odpowiedz
zanonimizowany737870
70
Legend

Co ja bym widział. Hmm Jeśli o tak zwane żywe miasto było by możliwe, ale z pewnością nie w okresie 2 lat jak to wychodzą Batmany. Generalnie pod tym względem mi aż tak nie zależy. Miasto wielkości tego z Orgins w scenerii ponurej, ale może o innej porze roku.
Zawartość Fabularna to kontynuacja wątku z kolesiem od twarzy plus wątek z Azraelem, który bym umiejscowił jako główny. Azrael Stwierdził iż Batman będzie walczył o losy nie tylko Gotham, a świata :D, więc tym narobili mi smaka. Oczywiście pojawienie się Catwoman, Robina oraz Nightwinga (A nie tylko jako postać do misji zagadek). Dla nich bym widział jeszcze możliwość swobody po mieście jak to jest w City względem Catwoman. Oczywiście coś o Harley Quinn. Dodanie w końcu możliwość jazdy tym Batmobilem, bo na to chyba ludzie czekają od Asylum :D. Obowiązkowo mniej zagadek do zbierania niż w City, bo tam był pogrom. Usunięcie Multi dla mnie w ogóle nie potrzebny zabieg względem tej serii. Generalnie nową część widział bym jako finałową dlatego, że Batman co raz bardziej podąża w ślady Assassinów.
NextGenowa odsłona hmm. Tu najlepiej jakby wyszła na obie generację, bo to by był plaskacz w twarz względem fanów. Specjalnie musieli by kupować, nową konsole by w nią zagrać. No chyba, ze ewentualnie zostaje PC....

10.11.2013 16:44
raziel88ck
odpowiedz
raziel88ck
151
Reaver is the Key!

Meph - No to szkoda.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze