The Sims 4 - Edycja Kolekcjonerska - Unboxing (wydanie specjalne)
365 dzień na Ziemi, czyli mój rok na Gameplay'u.
Jak wydawane są soundtracki z gier (dyskusja) - Słowo na niedzielę(44)
Music To The People - Newsy(49).
Nowa płyta od Foo Fighters - Newsy(47 i 48)
Megadeth - Peace Sells... But Who's Buying? 25th Anniversary - Unboxing(25)
W 1970 roku Floydzi wydali swój pierwszy naprawdę dobry album, ale nadal nie widzieli jaką właściwie muzykę grają ani nawet kto floydowym statkiem dowodzi. Jednak to szybko, bo zaledwie w trzy lata, miało się zmienić, a zespół Pink Floyd z miejsca miał stać się kultowy. Ale zanim to się stało Floydzi zrobili jeszcze kilka rzeczy, a co, gdzie i z kim – o tym w trzeciej części historii Pink Floyd!
Życie nie zawsze jest poważne czy sensowne, a muzyka ma nie tylko jasną, fajną stronę. W najnowszym cyklu, którego nazwa nawiązuje do piosenki Beatlesów z 1968 roku będę zajmował się ciemną stroną muzyki, najczęściej mało sensowną, ale dzięki temu dość zabawną. Zapraszam!
Przyszła środa, więc jest to czas na zapoznanie się z muzycznymi newsami ze świata i Polski. Tym razem dużo i różnorodnie - od zapowiedzi koncertowych, przez najnowsze teledyski, po zapowiedzi płytowe. Zapraszam!
20.11.2013 - 26.11.2013
Mike Oldfield wydając w 1973 roku album Tubular Bells zdobył z miejsca zasłużony rozgłos i sławę. Choć płyta ta była bez wątpienia jego Opus magnum, to nie jest to jedyna dobra rzecz, która wyszła spod jego ręki. W 2013 roku wyszły remastery dwóch jego płyt – Five Miles Out(oryginalny rok wydania – 1982) oraz Crises(1983). Jest to znakomita okazja do zapoznania się z tymi bardzo dobrymi płytami, a także z samym Oldfieldem, który przecież skomponował kilka znakomitych rzeczy, a który nie wszystkim jest znany.
Każdy z nas ma różne preferencje, które dotyczą wielu rzeczy. Tak samo jest w przypadku muzyki. Dróg do zapoznania się z nią jest wiele. Można kupować normalne płyty CD, płyty winylowe, kupować muzykę w plikach(najlepiej w wysokiej jakości) lub korzystać z wynalazków ery internetu, takich jak Spotify czy nawet YouTube. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, a ja, na podstawie swoich doświadczeń, poniżej postaram się to pokazać.
Gdy Beatlesi rozpadli się już „na amen” w roku 1970 każdy z nich poszedł w inną stronę, życiowo i muzycznie. Każdy z nich zajął się bardziej swoją rodziną, każdy z nich uciekł od medialnego zgiełku wokół nich, każdy zaczął nagrywać swoje solowe albumy. Najszybciej, bo jeszcze w roku 1970 ukazał się album Paula McCartney’a zatytułowany po prostu McCartney, a w roku 1971 światło dzienne ujrzał album równie ważnego, a dla niektórych nawet ważniejszego, Beatlesa. Imagine Johna Lennona bez wątpienia należy do niezwykle ważnych albumów w historii rozrywkowej, a dziś mam okazję przedstawić rocznicową edycję specjalną tego dzieła, opisując przy okazji inne post-beatlesowskie wydawnictwa Lennona.
Muzyczne newsy ze świata i z Polski. Tym razem coś o nowych płytach Rogera Watersa i Davida Gilmoura, o teledysku do legendarnej piosenki Boba Dylana - Like a Rolling Stone, o nowych koncertowych zapowiedziach i wiele więcej!
13.11.2013 - 19.11.2013
Jakiś czas temu swoją premierę miała gra(bądź trochę szerzej – program), której celem jest nauka gry na gitarze elektrycznej, elektro-akustycznej bądź basowej. Rocksmith 2014, bo o tej grze mowa, to już druga odsłona serii, dzięki której masa ludzi mogła i może uwierzyć, że staną się mistrzami gitary. A jak z tym zostawaniem mistrzem gitary jest naprawdę? Zapraszam do przeczytania artykułu, w którym na podstawie własnych przeżyć z pierwszą częścią tej gry opiszę swoją naukę gry na gitarze elektrycznej.
Motorhead to zespół szczególny w historii muzyki rockowo-metalowej. Wokal nie jest wybitny, sekcja instrumentalna też technicznie nie wymiata, melodie są proste, a teksty – nawet prostackie. Ale słucha się tego naprawdę świetnie, a panowie na czele z Kilmisterem od 1977 roku zapewniają tam dawkę dobrej, szalonej i mocnej muzyki. Choć ostatnio rockowy styl życia dopadł Lemmy’ego, to nie przeszkodziło im to w nagraniu pierwszego od trzech lat albumu studyjnego. Więc jak prezentuje się Aftershock(bo to o nim mowa), ich najnowsze dzieło? Zapraszam do przeczytania recenzji!
W roku 1968, po wydaleniu Syda Barretta z zespołu i wydaniu płyty A Saucerful of Secrets, Floydzi zaczęli długie, bo aż 4-letnie poszukiwanie swojego stylu, tego muzycznego i tego artystycznego, poszukiwania lidera i nade wszystko – poszukiwania ludzi, który ich muzykę chętnie by słuchali. A jak to się stało, że zespół w niecałe cztery lata przeszedł drogę od nagrywania miernych płyt należących do rocka psychodelicznego, do wydawania arcydzieł muzycznych, o tym jak powoli tworzyła się hierarchia wewnątrz zespołu i o kilku mniej lub bardziej znanych faktach z życia muzyków – to wszystko w drugiej części cyklu poświęconego historii Pink Floyd.
Kolejne wiadomości ze świata muzyki. Koncert Black Sabbath i Five Finger Death Punch w Polsce, nagrody MTV, wystawa Audio Show 2013, nowa piosenka Gabriela i wiele więcej!
06.11.2013 - 12.11.2013
Z okazji małego jubileuszu, czyli 10 odsłony cyklu "Recenzje", chciałbym przedstawić wyjątkową płytę, która w odróżnieniu od 9 poprzednich, nie ukazała się w 2013 roku, lecz jeszcze w latach 70. Mowa tu o soundtracku do filmu Children of Sanchez, autorstwa Chucka Mangione. Dlaczego uważam tę płytę za wyjątkową i dlaczego warto wydać prawie 90 zł na zwykłą edycję CD tego albumu? Zapraszam do przeczytania recenzji!
Audio Show to wystawa, która umożliwia ludziom ją odwiedzającym zobaczenie, dotknięcie i przede wszystkim posłuchanie sprzętu audio wysokiej klasy. Jako że świat high-fi i high-endu powoli wychodzi z kosmicznie hermetycznej niszy, w jakiej był w naszym kraju(przykładem niech będzie wzrastające zainteresowanie tą imprezą okazywane przez telewizję), warto się o tej wystawie czegoś dowiedzieć, ponieważ jest ona z roku na rok co raz większa i co raz ciekawsza. Zapraszam na krótką relację z Audio Show 2013!
Newsy ze świata muzyki. Koncert Petera Gabriela, trasa Motorhead, nowe płyty oraz koncerty i wiele więcej!
30.10.2013 - 05.11.2013
Iron Maiden to bez wątpienia zespół kultowy, z bardzo dużą i wierną grupą fanów z Polski. Zespół ten, choć technicznie i muzycznie nie jest specjalnie genialny, daje czadu już tyle lat, czy to za sprawą albumów studyjnych, czy też koncertów. Czy ich najnowsze koncertowe wydawnictwo jest warte uwagi, czy też jest to odcinanie kuponów od dawnych dokonań? Zobaczcie sami!
Nagość zawsze sprzedawała się dobrze. Nie bez powodu najwięcej stron w internecie stanowią strony z pornografią, nie bez powodu obecne gwiazdy, jak Lady Gaga czy Miley Cyrus pokazują swe ciało w teledyskach i na okładkach płyt. Ale gdzie był tego początek? Czy zawsze chodziło o szok i chamskie wyciągnięcie pieniędzy, czy też obok wyciągania kasy było miejsce na coś jeszcze? Zapraszam na długą podróż przez nagość w muzyce, od lat 40. do czasów współczesnych.
Historia Floydów, zespołu, który odmienił oblicze muzyki rockowej, a także całej popkultury, nie była nigdy historią banalną, bo i sam zespół banalny nigdy nie był. Nagrali oni 14 albumów studyjnych, wydali kolejne 3 koncertowe, a ich losy, choć czasami trudne do ogarnięcia, są szalenie ciekawe i bardzo zajmujące. Postanowiłem z tą historią się zmierzyć i dlatego serdecznie zapraszam do pierwszej części mojej nowej serii, która będzie dotyczyła właśnie historii Floydów.