Film na zlecenie - kolejne opowiadanie StarCrafta 2 które jest naprawdę dziwne - hongi - 2 listopada 2021

Film na zlecenie - kolejne opowiadanie StarCrafta 2, które jest naprawdę dziwne

Alex Irvine autor wydanej w naszym kraju książki The Division Skoro Świt, w przeszłości napisał również dwa opowiadania na potrzeby gry StarCraft 2. Jednym z nich jest Film na zlecenie i jest to najdziwniejsza historia, którą przeczytałem od bardzo dawna. Po prostu jest zupełnie inna niż te wszystkie krwawe, krótkie opowiadania, jakie przedstawiłem Wam do tej pory. Tak więc zapraszam na Biblioteczkę Gracza #44, ponieważ razem z bohaterami opowieści mamy do nakręcenia film o bojowych mechach Terran.

Głównym bohaterem jest reżyser i producent Drenthe, który dostaje nietypową propozycję nakręcenia filmu o nowej prototypowej broni. Niejakim Ogarze. Totalnym, wypasionym, dozbrojonym i ulepszonym mechu SCV (Space Contruction Vehicle (wolne tłumaczenie — Podstawowa Jednostka Robotnicza)). Nasz bohater jako jeden z najlepszych producentów holosów zostaje wmieszany w polityczne potyczki na planecie Bukari V i postawiony pod murem intryg, pomiędzy wielką korporacją Axiom a ciemiężonymi pracownikami.

Opowiadanie jest na 27 stron, ale tak naprawdę jest mi trudno powiedzieć, czy warto stracić dwadzieścia minut swojego cennego życia, by pokłonić się i przeczytać je całe. Nie jest tak do końca złe, jest inne. Może nie bawi jak wcześniejsze i brak tutaj wielkich kosmicznych potyczek pomiędzy rasami, ale macie możliwość zobaczenie Ogara i nakręcenia go w akcji, tak by pokazać go światu wraz z głównym bohaterem.

Tajny spisek, szpiegowska gierka, rewolucyjne demonstracje tworzą naprawdę fajny klimat, ale bardzo niepasujący do całego uniwersum StarCrafta. Nie ma tutaj w sumie żadnej ciekawej postaci, a akcja, choć zgrabnie leci przez strony, jest niestety jakaś taka jałowa i bez polotu. Nie warto też czekać na jakiś nagły zwrot. Trzeba przyznać z czystym sercem, że postać reżysera wkurza i szkoda, bo z fajnym bohaterem opowieść nabrałaby koloru, a ja miałbym kolejny pozytywny argument do przedstawiania i zachęcenia was do przeczytania tego opowiadania. A tak to klops.

Zaczynając pisać teksty, zawsze staram się popatrzeć, co też Internet piszę o naszych autorach. W tym przypadku doznałem szoku. Alex Irvine może nie jest moim bohaterem, ale kimś bardzo bliskim tego znaczenia. Zaczynając oczywiście od StarCrafta, napisał dwa opowiadania to przedstawione dzisiaj oraz Tajemnica Vygoire, które może opisze dopiero w przyszłości. Dotąd był odpowiedzialny za takie tytuły powiązane z grami jak: Deus Ex Universe Volume 1: Children's Crusade, Halo: Collateral Damage, Batman: Arkham Knight - The Riddler's Gambit. Pisał również dla Marvela oraz Dc Comics, tworząc historię o Iron Manie, Batmanie, Strażnikach Galaktyki, czy drużynie X-men. Jakby tego było mało, pisał jeszcze nowele oparte na Transformersach, Power Rangers, czy Supernaturals i wielu innych tytułów, które możecie sobie wyszukać sami. No cóż, imponujące dokonania, a patrząc na nasz polski rynek, dwa lata temu wypuszczona przez Insignis książka Division: Skoro Świt jest również jego dziełem. Nie czytałem, ale mam na półce. Najwidoczniej autor nie boi się żadnych wyzwań i dobrze czuje się we wszelkich uniwersach. Trochę zazdroszczę pisarzowi.

Podsumowując. Opowiadanie StarCrafta 2: Film na zlecenie to historia dla znudzonego fana gry, który nie ma, co zrobić ze sobą przez kilkanaście minut. Natomiast reszta czytających graczy, nic tutaj ciekawego nie znajdzie. Czy odradzam czytanie tego opowiadania? Zdecydowanie nie, przecież musicie dowiedzieć się, o co chodzi z tym Ogarem. Polecam jak zwykle.

Ps. Mam złą wiadomość. Strona starcraft.pl zmieniła wygląd na bardziej nowoczesny i zapomniano uwzględnić zakładki opowiadania. Najwidoczniej nikt nie czyta już darmowych historii StarCrafta lub zabrakło miejsca na serwerze. No cóż. Ja na szczęście sobie wszystkie wydrukowałem i mam co czytać. A wy?

Żartowałem. Jakimś cudem można nadal znaleźć w Internecie opowiadania w postaci plików pdf. Tutaj macie linki. Ściągajcie i miłego darmowego czytania. Po polsku, po angielsku.


Opowiadania do gry StarCraft II: Wings of Liberty

1 - #01 Kameleon (Changeling)

2 - #02 Statek-matka (Mothership)

3 - #03 Przełamanie (Broken Wide)

4 - #04 Przypadkowe Straty (Collateral Damage)

5 - #05 Wykradając Grzmot (Stealing Thunder)

6 - #06 Kolos (Colossus)

 

Opowiadania do gry StarCraft II: Heart of the Swarm

7 - #01 We krwi (In the Blood)

8 - #02 Demony wojny (A War On)

9 - #03 Pretendentka (The Teacher)

10 - #04 Szał (Frenzy)

11 - #05 Zimna Perfekcja (Cold Symmetry)

12 - #06 Lodownia (Icehouse)

13 - #07 To tylko Nadrządca (Just an Overlord)


Inne książki o StarCrafcie:

Starcraft: Krucjata Liberty`ego

StarCraft: W Cieniu Xel’Nagi

StarCraft: Nim Zapadnie Ciemność

StarCraft 2 : Punkt Krytyczny.

StarCraft 2: Diabelski Dług


Inne komiks o StarCrafcie:

StarCraft: Frontline tom 1.

hongi
2 listopada 2021 - 09:33