Gadżety na farbę #17 Pistolety! - ROJO - 5 maja 2011

Gadżety na farbę #17 Pistolety!

Witam Was serdecznie w siedemnastym już odcinku najbardziej pokręconego cyklu na GP: „Gadżety na farbę”! Były Miniguny, Helikoptery, Czołgi, Wieżyczki, Bazooki, Granaty, Miny, Drony, Łuki, Granatniki, CKM-y, Naloty, Moździerze, Miotacze ognia, Strzelby i Uprząż bojowa. Co dzisiaj Rojcio dla Was zmalował? Pora postawić na mobilność, lekkość, wygodę i lans. Dużo lansu. Pistolety! W dualu, na wypasie! Powraca mocny zestaw filmów, wystrzałowa galeria i Wasza ulubiona, porąbana... ankieta! Będzie Gunslingerstwo, będzie Slow Mo, będzie dobrze i smacznie. Jak u mamy. Rojo znów zafunduje Wam na ryjkach banany. Czi-czinnng!

Pistolety paintballowe całkowicie eliminują ze sportu na smarowanie farbą minusy wynikające z wagi podstawowych Markerów i ich pewnej nieporęczności. Odpada konieczność tachania ze sobą ciężkich butli CO2 lub HP zintegrowanych bezpośrednio z karabinkiem (jako całość) lub za pomocą Mamby - specjalnego wężyka doprowadzającego dane zasilanie z kanistra umieszczonego w pasie. Balast odchodzi w niepamięć na rzecz lekkich syfonowych nabojów CO2 (ładowanych w komorze pod lufą główną lub w rękojeści pistoletu). Duże Loadery (główne magazynki) do Markerów podstawowych potrafiące pomieścić od 180 do 500 kulek wyparte zostają przez tzw. Probówki - magazynki wypełnione ilością od 6 do 12 sztuk amunicji. Naboje CO2 i Probówki (stanowiące magazynek sam w sobie lub wkładkę do magazynku oddzielnego) zużywają się dość szybko. Trzeba więc mieć ich odpowiedni zapas. Pomagają w tym specjalne pasy amunicyjne lub wkładki do kamizelek taktycznych. Z kolei same pistolety, schować możemy w standardowych Holsterach na uda lub specjalnych pokrowcach w przedniej lub tylniej części naszego uniformu. Najpopularniejsze PaintHandGuny to Tippmann TPX i Tiberius Arms T8.

Pora na stały punkt programu – filmiki, czyli dość Wordowskich znaków, pora na kilka filmowych przysmaków! Zobaczmy dzisiejsze cacuszka w akcji!

1. Full wypas film. Mamy wszystko. System działania, dostępne modyfikacje, przechowywanie, ładowanie, zasilanie, strzelanie. Elegancki, ciekawy pokaz instruktażowy. Wady i zalety w praktyce.

2. Rozpakowujemy, składamy i ładujemy najpopularniejszy pistolet na farbę - TPX. Po kolei, na spokojnie, klarownie.

3. Gunslinger na farbę, czyli paintballowy kowboj! CZ.1

4. Gunslinger na farbę, czyli paintballowy kowboj! CZ.2

5. Laseczka testuje broń i prezentuje Holstery. Perfekcyjne połączenie. Dwa w jednym:)

6. Slow-Mo Part1: Śnieg!

7. Slow-Mo Part2: Balony!

8. Slow-Mo Part3: Puszki!

Jak widzimy, pistolety paintballowe to ewidentne odciążenie gracza i zapewnienie mu lepszej mobilności. Zyskuje na tym czas reakcji, zręczniej się ukrywamy za przeszkodami i łatwiej dobiegamy w określony punkt. W dual-wieldingu prujemy w dwa różne kierunki jednocześnie, w singlu - zyskuje reloading i stabilność strzału. Dzięki kastracji zaburzających militarny wygląd elementów znamiennych dla standardowej klamki (butle, loadery) - pistolet wygląda autentycznie i przekonująco. Dobry do walki w ciasnych pomieszczeniach i do szybkiej eliminacji zawodników z zaskoczenia sprintem po crossie. Wyraźnie tracimy jednak na konieczności częstego i długiego przeładowywania (naboi zasilających w CO2 i Próbówek amunicyjnych) oraz ograniczonej pojemności samego magazynka. Werdykt? Nie ma bata, walić skrzata. Mocne...

8/10 WICHAJSTRÓW MROKU!

Miłośnicy broni krótkiej zostali zaspokojeni. Co za tydzień? Zrobimy sobie wypasiony video-przegląd najciekawszych modyfikacji i bajerów do podstawowych Markerów. Personalizacja, klimat, stylówa, lans. Serwus!

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Gadżety na farbę:

#11 CKM!

#12 Nalot! (PA)

#13 Moździerz

#14 Miotacz ognia!

#15 Strzelba!

#16 Uprząż bojowa!

ROJO
5 maja 2011 - 12:43

Pistolety Ci w smak?

I to jak! 27,1 %

Ci w co? 3,5 %

Dalej czekam na sracz na farbę. 34,1 %

Wolę cięższe kalibry pokroju procy. 2,4 %

Opinia publiczna to lincz, lincz zaś zawsze stanowi rozrywkę. Nawet jeśli zamiast pistoletem posłużymy się artykułem w gazecie. (?) 1,2 %

Wolę na wodę. 3,5 %

Żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy strzelać do niej z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć. (? 2) 2,4 %

Wolę te w filmach - mają przynajmniej nieskończoną amunicję. 2,4 %

Wolę pistolety głównego bohatera w filmach - (zazwyczaj mały "gunek" który zabija wszystko i wszystkich). 1,2 %

Wolę pistolety głównego zbira w filmach - (nieznana broń Arabska z bazaru z różnorakim damagem). 1,2 %

Prawnik ze swą teczką może ukraść więcej niż stu ludzi z pistoletami. (? 3) 4,7 %

Ta Pani nie ma maski!!! 16,5 %

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
05.05.2011 18:26
Harry M
Harry M
146
Master czaszka

Mi chyba największa frajdę dawało strzelanie z pistoletów. Ale taki jeden pocisk ma niezłą moc. A też strzały w zwooooooolnionym tempie wyglądają pro.

05.05.2011 19:27
Defan
odpowiedz
Defan
34
Chorąży

Sorry chłopaki, nie znam się na paint ballu. Ale tą sztukę z obrazka w tytule, bo bym sadził, że aż strach :D

05.05.2011 19:43
odpowiedz
zanonimizowany777435
34
Senator

Po wejściu na Gameplay moją uwagę przkuła pewna bardzo urodziwa dziewoja ;), więc i zdecydowałem się przeczytać artykuł. Dopiero potem spojrzałem na nazwę wpisu i wszystko stało się jasne- to znowu ROJO atakuje ze swoim paintballowym arsenałem...
Same pistolety prezentują się bardzo interesująco zarówno pod względem wizualnym(It's DUAL... Hell Yeah!!! ) jak i użyteczności w walce. Z takimi zgrabnymi klameczkami na polu bitwy zapewne możemy zyskać o wiele większą mobilność i użycie ich mogłoby mieć kluczowe znaczenie np. przy szybkim przedostaniu się na tyłu wroga :). Martwi jednak, tak jak już ROJO wspomniałeś mała pojemność magazynka, a co za tym idzie i duża częstotliwość przeładowań naszego gnata.Wykazać się więc trzeba niezłą celnością przy używaniu tego rodzaju broni. Wichajstrowa ocena jak zawsze trafna i zasłużona :)
A tak PS.

spoiler start


Nadal czekam na sracz na farbę :P

spoiler stop

05.05.2011 19:57
ROJO.
😁
odpowiedz
ROJO.
145
Magia Kontrastu

buhahahahaahahaa

05.05.2011 20:12
Duriii
odpowiedz
Duriii
76
Konsul
Wideo

Dodam małą ciekawostkę dla ludzi, którzy oglądają Community - pistolet ukazany w większości z tych filmików, jak nie w nich wszystkich - czyli TPX, był używany jako rekwizyt w odcinku pt. Modern Warfare - jest to jeden z bardziej znanych odcinków tego serialu. Wszystkie były początkowo szare, wyłącznie na potrzeby serialu pomalowano je w różne kolory. Parę filmików z odcinka:

Trailer - http://www.youtube.com/watch?v=qnV7p2cC6Bk
Kilka scen z odcinka, złożone przez pewnego fana serialu - http://www.youtube.com/watch?v=dlz8S4t0HUY

Tak przy okazji, , dzisiaj w stanach na stacji NBC leci pierwsza część finału drugiego sezonu - A Fist Full of Paintballs - w której znów wielką rolę powinny odgrywać wyżej wymienione przeze mnie pistolety. Raczej małym zbiegiem okoliczności jest fakt, że ROJO akurat dziś wstawił tu artykuł na temat tych pistoletów ;)

05.05.2011 20:31
Artilio
odpowiedz
Artilio
47
Marimo

A Ja czekam na....

spoiler start

ToiToi na farbę, z możliwością wystrzelenia siedzącego.Pomyślcie jakie to ma zastosowanie taktyczne.Załóżmy że żołnierza wroga złapała potrzeba, wchodzi, siada, a my naciskamy guzik i wróg leci cały w farbie na orbitę

spoiler stop

05.05.2011 20:34
ROJO.
😜
odpowiedz
ROJO.
145
Magia Kontrastu

Duriii ;)

05.05.2011 21:38
odpowiedz
yonin
6
Legionista

Są jeszcze inne pistolety cal .68, ale to klony Spydera ze skróconą lufą i na 12 gramowe naboje CO2. Kulki w nich ładuje się do rurki umieszczonej nad lufą.
W kalibrze .43 można jeszcze znaleźć Kingman Training (producent Spydera) i pewnie RAP4 też robi jakieś gnaty.
Osobiście postrzelałem sobie trochę z Tiberiusów - oczywiście w dualu :D Sama słodycz!

06.05.2011 01:44
Ceres
odpowiedz
Ceres
6
Legionista

Mogłeś wrzucić panią z dwoma pistoletami w wersji "tapetowej" do galerii ;P

06.05.2011 08:09
👍
odpowiedz
zanonimizowany737870
70
Legend

Super Dziewczyny!!!

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze