Najlepsza muzyka w grach: Gears of War - TommiK - 26 stycznia 2011

Najlepsza muzyka w grach: Gears of War

Ten tytuł, przy całej swej wspaniałości oraz znaczeniu w historii gamingu, zasługiwał na oprawę muzyczną z prawdziwego zdarzenia. I taką też otrzymał.

Głównym autorem muzyki do pierwszych Gearsów jest amerykanin Kevin Riepl. Wcześniej kompozytor współpracował z Epic przy muzyce do Unreal Tournament 2003 i 2004, Unreal Championship czy też Unreal Championship 2: The Liandri Conflict. Poza tworzeniem soundtracków do gier, Riepl skomponował również ścieżkę muzyczną do kilku dobrze ocenianych filmów krótkometrażowych, jak Lost Crossing i Look. Obecnie pracuje nad muzyką do gry Aliens: Colonial Marines.

Gears of War stało się inspiracją dla Dave'a Mustaine'a, lidera zespołu Megadeth, legendy muzyki thrash metal. Napisany i nagrany przez Megadeth utwór początkowo był instrumentalem i jako taki został wykorzystany w grze. Microsoft poprosił  jednak muzyka o dodanie tekstu, ale było już za późno na umieszczenie tej wersji w grze. Kompozycja "Gears of War" z wokalem jest dostępna  na albumie zespołu "United Abominations", można ją też pobrać legalnie i za darmo stąd.

Muzyka do Gears of War to łącznie 28 utworów trwających 69 minut. Całość jest dostępna również jako oddzielne CD, poszczególne utwory jak i cały album można też zakupić drogą cyfrową poprzez np. Amazon.

Wykonanie utworu "Gears of War" na koncercie Megadeth w Polsce w 2007 roku. Na wstępie Dave Mustaine tłumaczy fanom inspirację do napisania tego kawałka:

---------------------------------------------------------------

                  'Najlepsza muzyka w grach':

---------------------------------------------------------------

Więcej oldskulowych klimatów  na Facebooku:

TommiK
26 stycznia 2011 - 14:58
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
26.01.2011 16:04
zanonimizowany575374
62
Generał

Nie jestem z tych co lubią ten soundtrack za bardzo :) Ale pamiętam, że jeden utwór mi się podobał na całą grę.
Rozumiem, że to jeden z Twoich faworytów, a gusta są różne więc nie mam zamiaru też wytykać tego wyboru :)
Pewnie Ty nie jeden lubisz ten OST.
Liczę na więcej wpisów o soundtrackach, bo fajnie się to czyta i słucha :)

26.01.2011 18:31
przeszczep21
odpowiedz
przeszczep21
22
Pretorianin

Muzyczka nawet daje radę :) ale jest dużo więcej lepszych soundtracków. Jako następny proponuje wziąć na warsztat "Tony Hawk's Pro Skater 2"(wiem że tam są gotowe kawałki, ale za to zestawione genialnie :D)