Mój cover Sonic Mayhem - Kill Ratio z Quake II - TommiK - 31 stycznia 2012

Mój cover Sonic Mayhem - Kill Ratio z Quake II

Jestem jednym z tych bloggerów, którzy do tej pory nie zdecydowali się pójść z duchem postępu i nagrywać filmy z przemyśleniami. To raczej długo się nie zmieni, jednak postanowiłem pójść inną ścieżką i połączyć dwa zainteresowania: grę na gitarze i muzykę z gier. Tym sposobem powstał cover jednego z moich ulubionych kawałków z legendarnego soundtracku z gry Quake II.

Ścieżka dźwiękowa do klasyka ze studia id Software była tematem pierwszego felietonu z cyklu 'Najlepsza muzyka w grach'. Soundtrack z drugiej części Wstrząsu poznałem wiele lat temu w czasach premiery tej gry i był pierwszym przypadkiem mojej fascynacji ciężkim graniem, które można zaklasyfikować jako thrash metal. Agresywne, jednocześnie melodyjne riffy, raz szybsze, raz wolne - kompozycje Sonic Mayhema stanowiły kwintesencję tego, co do dziś mocno cenię.

Powyższy cover jest pierwszym autorskim tworem, jaki zdecydowałem się wrzucić na Youtube. Z czasem powinno być tego więcej, w końcu muzyka z gier to zbiory doskonałych kompozycji wartych coverowania.

Zapraszam do oglądania.

Wersja oryginalna:

---------------------------------------------------------------

                  'Najlepsza muzyka w grach':

---------------------------------------------------------------

Więcej staroszkolnych klimatów  na Facebooku:

TommiK
31 stycznia 2012 - 15:53